Nasze Projekty

Lechistan – ekologiczna osada na Kaszubach
osada

To kluczowy projekt na lata 2016-2017. Blisko rok czasu trwały przygotowania, zdobywanie wiedzy, kontaktów

 

 

Centrum Inicjatyw Społecznych – Lechistan

Przystępujemy do realizacji projektu CIS, która będzie miejscem spotkań i realizacji kreatywnych pomysłów najaktywniejszych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i gm. wiejskiej Pruszcz Gdański.

W obiekcie CIS znajdować się będzie:

  • Pracownia plastyczna,
  • sklep Pruszczańskiej Kooperatywy Spożywczej
  • galeria i sklep z rękodziełem lokalnych twórców
  • Fab Lab Pruszcz – zaplecze technologiczne entuzjastów majsterkowania (czytaj niżej)
  • Studio TV – miejsce gdzie powstaną filmy instruktażowe, programy informacyjne, wywiady. Miejsce gdzie będziemy wspólnie uczyć się i pracować.
  • Miejsce spotkań aktywistów, gdzie otrzymają wsparcie w realizacji ich projektów
  • Salka szkoleniowa i konferencyjna
  • Przestrzeń coworkingowa

Ta inicjatywa pierwotnie miała powstać dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji pozarządowych. Pomimo chęci działania pruszczańskich aktywistów nie udało się jej zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Fab Lab Pruszcz

To przyjazne środowisko dla  entuzjastów nowych technologii, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Udostępniamy mieszkańcom drukarkę 3D do prototypowania urządzeń oraz do realizacji wizji artystycznych. 

 

Jadalna Łąka (Jadalny Pruszcz)

W centrum Pruszcza Gdańskiego powstała instalacja edukacyjna. Ma na celu uświadomienie mieszkańców w temacie dzikich roślin jadalnych. Zobaczyć ją mogliśmy w parku na al. Księdza Józefa Waląga (mostek obok stawu). Jest to efekt wycieczki rowerowej do Dzikiego Ogrodu w Kłodawie, gdzie zielarka Izabela Sadowska zapoznała nas z dziko rosnącymi roślinami jadalnymi. W przyszłości planujemy kolejne edycje tej niecodziennej wystawy.

Czytaj więcej na Portalu Regionalnym Pruszcz.com >>>

 

Dobre Rady

To cykl artykułów na Portalu Regionalnym Pruszcz.com mających za zadanie podniesienie świadomości mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na płaszczyźnie zdrowotnej, społecznej, finansowej, prawnej.

Brak możliwości komentowania